Per sherimin sa me te shpejt te Evelinens

Nje shoqja ime e femijerise me dergoi nje mesazh, te cilin do te doja qe asnje nene mos te kete asnjehere nevoje te dergoj. Ajo me tregoi historine e vajzes se saj, Evelines, e cila vuan nga leucemia akute. Nuk e dija, asnje nuk e dinte, deri para disa muajsh vajza humbi oreksin per te ngrene, ishte e pafuqishme, u enjt dhe pasi shkuan ne spital zbuluan qe trupi ishte mbushur me uje dhe vuante nga kjo semundje.
Ne Shqiperi nuk i dhane shprese prandaj u nisen ne Athine per disa kontrolle shtese. Doktoret aty i dhane shprese per jeten,  por pas nje procesi 2 vjecar analizash, ndjekje nga dokotret dhe mjekime. Prinderit e Evelines nuk jane ne gjendje te mire ekonomike per ta perballuar trajtimin dhe per kete i jane drejtuar te gjitheve per ndihme. 
Syte e saj ne kete foto kerkojne  ndihme nga te gjithe ne, qofte edhe dicka te vogel eshte nje ndihme shume e madhe per te.

Le te rikthejme shkelqimin ne syte e Evelines se bukur!

52536490_160521586547807_r.jpeg

Donations

 See top
 • Engjell Kondi 
  • €50 
  • 2 d
 • J Olivier 
  • €20 
  • 3 d
 • Alina Brennan 
  • €20 
  • 4 d
 • Aida Papagjika  
  • €50 
  • 7 d
 • Anonymous 
  • €30 
  • 8 d
See all

Organizer

Najada Musa 
Organizer
Paris, France
 • #1 fundraising platform

  People have raised more money on GoFundMe than anywhere else. Learn more

 • GoFundMe Guarantee

  In the rare case that something isn’t right, we will refund your donation. Learn more

 • Expert advice, 24/7

  Contact us with your questions and we’ll answer, day or night. Learn more